Etkili İlan Verme İpuçları

Etkili ilan verme ipuçlarında daha fazla öne çıkabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini kısaca açıklayacağız.

İlanınızın öne çıkarak daha fazla görülmesini sağlamak için bir kaç dokunuş yaparak fark edilebilirsiniz. Milyonlarca ilan içinde kaybolmamak için yapmanız gerekenler çok kolay, etkili ilan verme kriterlerini ilan verirken uygulayın.

İlan verirken yapmanız gerekenler.

1.) Görsel Seçimi

İlan görselleri kullanıcıların odaklandığı ilk bölümdür. Ürününüzle ilgili ayrıntılı kareleri yakalayarak görsele yansıtmalısınız. Önemli detayları resimlerde göstererek alıcı için güven oluşturabilirsiniz.

2.) İlan Başlığı

Kısa ve etkileyici ilan başlığı nasıl olmalı? İlanınızla ilgili kısa ve öz kelimeler kullanmanız alıcıyı etkileyecek ve detaylara göz atmanızı sağlayacak. Anahtar kelimelere odaklanın ilan başlığında mutlaka ürün özelliklerine değinin çok fazla karekter kullanmaktan kaçının.

3.) İlan Açıklaması

Detay sayfasında bulunan açıklama bölümü büyük önem arz eder basit ve kısa cümleler kullanmaktan kaçınarak ayrıntılı bilgiler paylaşmanız çok önemli. Ürünün kullanım geçmişini detaylandırın örnek vermek gerekirse kullanım zamanı, garantisi, sorunu bulunup bulunmaması gibi bilgileri özelliklerini bu bölümde paylaşarak daha fazla görünür olabilirsiniz. Bilmeniz gereken önemli bir detay da başlık ve açıklama bölümünde kullandığınız kelimeler arama çubuğunda sizin öne çıkmanıza yarayacaktır.

İlan verme ile ilgili gerekli ipuçlarını bı yazımızda paylaştık, şimdi deneyimlerinizi uygulamak için aşağıdaki link ten ikinci el veya sıfır ürün ilanları verebilirsiniz. Kullanmadığınız yada yenilemek istediğiniz eşyalarınızı hemen satın.

Şimdi Ücretsiz İlan Vermek İçin Tıklayınız.